Powołanie grupy PaTPORT

Ideą PaT-u zainteresowaliśmy się 1 czerwca 2016r. w Odolanowie, kiedy zostaliśmy zaproszeni do grona sympatyków PaT i czynnie uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki. Tam poczuliśmy „ducha” PaT-u i podjęliśmy starania, aby utworzyć w naszym Gimnazjum PaTPORT.

PaTPORT to najprostsze rozwiązanie organizacyjne dla tych osób, które chcą się aktywnie włączyć w działalność profilaktyczną. PaTPORT funkcjonuje w oparciu o działania metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej. Zapaliliśmy się do tego pomysłu i chcieliśmy, aby taka forma aktywności zaistniała w naszej szkole. Pierwsze spotkanie organizacyjno - informacyjne odbyło się 27.10.2016r., w czasie którego Specjalista Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. nadkomisarz Krzysztof Kula przekazał nam podstawowe informacje o funkcjonowaniu PaTPORTU. Już 20.12.2016r. spotkaliśmy się ponownie, aby wyłonić spośród siebie KAPITANA (Sebastian Banaś) i KAPITANAT PaTPORTU (Natalia Piec, Weronika Janas, Arkadiusz Kurowski, Filip Żyto).


A tak wyglądały nasze przygotowywaliśmy do przedstawienia:Powołanie PaTPORTU w naszym gimnazjum nastąpiło 2.03.2017r. podczas uroczystości, w której uczestniczyli: Wójt Gminy Sośnie Stanisław Budzik, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu, Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Rady Gminy Sośnie Adam Harlak, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Sośniach Arleta Zadka, Kierownik GOPS- u w Sośniach Irena Słodkiewicz, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wlkp. młodszy inspektor Piotr Wilkowski, Komendant Komisariatu Policji w Odolanowie podinspektor Mirosław Józefiak, Specjalista Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. nadkomisarz Krzysztof Kula, Kierownik Posterunku Policji w Sośniach młodszy aspirant Robert Barczak, Koordynator PaT Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. sierżant Małgorzata Łusiak, Kierownik II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej wykonujący orzeczenia w sprawach rodzinnych i nieletnich Witold Czubak, Kierownik Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Katarzyna Woźniak, przedstawiciel GOPS-u oraz Sądu Rejonowego Hanna Banasiewicz, a także młodzież gimnazjalna.  Gospodarzami inauguracji programu PaT były panie Halina Czemiel – Dyrektor Gimnazjum oraz Beata Boratyńska i Alina Młynarczyk opiekujące się PaTPORTEM z ramienia szkoły. W trakcie uroczystości zaprezentowaliśmy spektakl profilaktyczny pod tytułem „Inny – nie znaczy obcy – kartka z pamiętnika”, który dotyczył wielu problemów współczesnej młodzieży, którego przesłanie miało skłonić widzów do chwili zadumy nad faktem, że dyskryminacje mogą zniszczyć ludzkie życie, że brak akceptacji może doprowadzić do cierpienia i tragedii zarówno ofiary jak i sprawców.


Konto RR
Szkoły Podstawowej:


63 8409 0001 0105 2878
2000 0002

Dyżury psychologa i pedagoga
Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  wd_iod@sosnie.pl

TUZ Ubezpieczenia

"Zatrzymać dzieje szkoły"

Dowozy dzieci 2022/2023Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
3 Października 2023
Imieniny obchodzą
Eustachy, Eustachiusz, Ewald, Gerard,
Gerarda, Gerhard, Heliodor, Józefa,
Kandyd, Sierosław, Teresa

Do końca roku zostało 90 dni.
Zodiak: Waga