Spotkania

18 stycznia 2018r. spotkaliśmy się, aby wspólnie wybrać temat naszego spektaklu profilaktycznego, który będziemy przygotowywać na Dzień Profilaktyki w naszej szkole. W obecności p.Hanny Banasiewicz, p.Katarzyny Woźniak oraz st.sierż. Pawła Grzesiaka przeglądaliśmy scenariusze, czytaliśmy je z podziałem na role, aż w końcu wybraliśmy ! Zaczynamy !Dnia 15 grudnia 2017r. odbyło się kolejne spotkanie grupy PaT. Na początku, podczas warsztatów z panią Agnieszką omówiliśmy granice, jakie chcemy mieć mieć między sobą, a innymi osobami. Następnie porozmawialiśmy o asertywności. Zostaliśmy podzieleni na grupy i przedstawialiśmy krótkie scenki o tym, jak mówić „nie”, aby nie urazić drugiej osoby. Wszyscy wykazali się pomysłowością i obudzili w sobie duszę aktora. Kolejnym punktem spotkania było dekorowanie pierników, przy czym było dużo zabawy i kreatywności. Kolorowe pyszności popijaliśmy gorącym kakao.16 listopada 2017r. odbyło się kolejne spotkanie grupy PaT.
Atmosfera była miła i zabawna! Śpiewając piosenki oraz biorąc udział w różnych grach, zabawach poznaliśmy się nawzajem. Na koniec przypomnieliśmy sobie kroki do „Belgijki” i tańcem zakończyliśmy mile spędzony czas.12 października 2017r. odbyło się spotkanie grupy PaT. Zebranie miało charakter organizacyjny, poznawczy, bowiem obecni byli na nim uczniowie chętni przystąpić do grupy PaTPORTU.
Co to jest PaT, jakie są założenia programu, jaka jest jego idea? –na te pytania ciekawie opowiedział nadkomisarz Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim – Pan Krzysztof Kula. Na spotkaniu obecni byli również sierż.Małgorzata Łusiak z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim, a także Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - Katarzyna Woźniak i przedstawiciel GOPS-u oraz Sądu Rejonowego- Hanna Banasiewicz

Nie zapomnieli o nas absolwenci gimnazjum, którzy chcą dalej działać dla drugiego człowieka. Kapitan Sebastian Banaś opowiedział o naszych działaniach w roku szkolnym 2016/2017 i zachęcał obecnych do przystąpienia do zespołu.

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym „gofrowaniem i tostowaniem”.Dnia 22 marca 2017 odbyło się kolejne spotkanie grupy PaTPORTU. Tym razem miało ono charakter warsztatów kulinarnych, w trakcie których przygotowaliśmy pyszne tosty oraz gofry. Przygotowane rarytasy uprzyjemniły nam oglądanie filmu profilaktycznego. BYŁO PRZEPYSZNIE :)


Dnia 27 października 2016 roku odbyło się spotkanie założycielskie młodzieżowej; grupy  PaT, która powstaje przy Zespole Szkół w Sośniach. Uczestniczyli w nim uczniowie klas trzecich gimnazjum, przedstawiciele Policji - nadkomisarz Krzysztof Kula, kierownik Posterunku Policji w Sośniach Robert Barczak, przedstawicielki GOPS-u w Sośniach Katarzyna Woźniak i Hanna Banasiewicz.

Spotkanie składało się z dwóch części – oficjalnej, w czasie której przedstawiciele Policji i GKRPA przestawili założenia ogólnopolskiego programu edukacyjno – profilaktycznego Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” realizowanego od 2006 roku, którego ideą jest rozpowszechnianie wśród młodych ludzi mody na życie bez uzależnień, a także stosowanie profilaktyki rówieśniczej. W części drugiej, która miała charakter warsztatowy młodzież projektowała symbol graficzny (logo) tworzącej się grupy jak również uczestniczyła w licznych grach i zabawach.

Miłym akcentem spotkania był  poczęstunek –  kanapki, słodycze i owoce.
W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować: pani Anieli Wiśniewskiej oraz panu Pawłowi Kołeczko dzięki życzliwości których mogliśmy smakować te pyszności. Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę pani Agnieszki Lisik oraz pana Sławomira Puchały, którzy pomogli w zorganizowaniu naszego spotkania.


Konto RR
Szkoły Podstawowej:


63 8409 0001 0105 2878
2000 0002

Dyżury psychologa i pedagoga
Informujemy, że z dniem 25.05.2018r.

w Zespole Szkół w Sośniach

został powołany

Inspektor Ochrony Danych

Waldemar Dolata

kontakt:  wd_iod@sosnie.pl

TUZ Ubezpieczenia

"Zatrzymać dzieje szkoły"

Dowozy dzieci 2022/2023Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
3 Października 2023
Imieniny obchodzą
Eustachy, Eustachiusz, Ewald, Gerard,
Gerarda, Gerhard, Heliodor, Józefa,
Kandyd, Sierosław, Teresa

Do końca roku zostało 90 dni.
Zodiak: Waga